Close Menu
Stiri Oradene
    Facebook
    Trending
    • Oradea. Restricții de circulație în centrul orașului și în cartierul Episcopia.
    • FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița
    • Percheziții în Oradea într-un caz de înșelăciune în domeniul transporturilor: prejudiciu de peste 665.000 de lei
    • Caz șocant în Bihor: un câine ar fi fost omorât intenționat de o mașină.
    • Universitatea din Oradea – „Gemenii digitali” colaborează pe axa Europa-Asia
    • Oradea. Vehicul abandonat găsit pe domeniul public
    • Pasajul din zona Metro, finalizat în proporție de 93%. Pasajul Tram-tren, realizat în proporție de 55%.
    • FC Bihor – Steaua București 3-3
    Facebook
    Stiri OradeneStiri Oradene
    Contact
    miercuri, iunie 17
    • Home
    • Stiri locale
    • Stiri judetene
    • Sport
    • Sanatate
    • Social
    • Editoriale
    • Anunțuri comerciale
    • Advertoriale
    • Contact
    Stiri Oradene
    Home»Sport

    CSM Oradea a pierdut meciul 2 din finala Superligii

    mai 19, 2025 Sport Niciun comentariu2 Mins Read
    CSM Oradea a pierdut meciul 2 din finala Superligii
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    CSM Oradea înfruntă o provocare majoră în finala Superligii Naționale de Polo

    Într-un meci tensionat, CSM Oradea a cedat în fața Stelei București, scor 11-9, în cadrul celei de-a doua confruntări din finala Superligii Naționale de polo pe apă, ediția 2024/25. Această înfrângere complică drumul echipei bihorene spre titlu, având în vedere că titlul se poate decide în următoarele meciuri programate la Oradea.

    Un început promițător, dar o cădere neașteptată

    Partida a început cu Steaua București preluând rapid conducerea, stabilind un avantaj de 2-1 în primele minute. Totuși, CSM Oradea a reacționat prompt prin jucători precum Darian Luncan și Petar Velkic, reușind să reducă diferența. După primele opt minute, Steaua conducea cu 4-2, dar meciul era departe de a fi decis.

    Răsturnări de situație și momente cheie

    David Belenyesi a marcat primul gol al reprizei secunde, iar CSM Oradea a reușit să se apropie la 6-3. Cu toate acestea, Steaua a reușit să se desprindă din nou, iar echipa bihoreană a avut dificultăți în a menține ritmul. Filip Gardasevic și Tomasso Insinna au reușit să strângă scorul la 7-6, dar Steaua a reușit să își recâștige avantajul.

    Finalul meciului și perspectivele viitoare

    În a doua jumătate a meciului, CSM Oradea a reușit să egaleze la 7-7, dar Steaua a punctat din nou, stabilind un avantaj decisiv. Marcatorii CSM Oradea au fost Petar Velkic și Filip Gardasevic, fiecare cu câte două goluri, în timp ce Steaua a avut jucători cheie precum Francesco Iudean, care a marcat de trei ori.

    Următoarele meciuri și speranțele echipei bihorene

    Scorul general al finalei devine 1-1, după ce CSM Oradea a câștigat primul meci cu 13-12, în urma loviturilor de departajare. Următoarele meciuri se vor desfășura la Oradea, iar echipa locală speră să își recâștige avantajul pe teren propriu. Meciurile sunt programate pentru 23 și 25 mai, iar intrarea va fi liberă, ceea ce promite o atmosferă electrizantă pentru susținătorii echipei.

    Un sezon plin de provocări

    CSM Oradea a demonstrat o determinare remarcabilă în acest sezon, dar provocările sunt departe de a se încheia. Cu o finală strânsă și emoționantă, echipa trebuie să își concentreze toate resursele pentru a obține victoria în următoarele confruntări. Fiecare meci va conta, iar fanii așteaptă cu nerăbdare să vadă cum se va desfășura această competiție palpitantă.

    Sursa: Oradea24.ro

    Sursa: oradea24.ro/2025/05/19/csm-oradea-a-pierdut-meciul-2-din-finala-superligii-nationale-de-polo-titlul-se-poate-decide-la-oradea/

    B Florin

    Keep Reading

    FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița

    FC Bihor – Steaua București 3-3

    FC Bihor – Chindia Târgoviște 3-1

    Echipa de handbal CSM Oradea călătorește la Pitești

    FC Bihor – Chindia Târgoviște. Orădenii își doresc o nouă victorie în play-off

    FC Voluntari – FC Bihor 2-1. Meciul a avut loc pe un teren inundat.

    Add A Comment

    Comments are closed.

    Articole recente
    • Oradea. Restricții de circulație în centrul orașului și în cartierul Episcopia.
    • FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița
    • Percheziții în Oradea într-un caz de înșelăciune în domeniul transporturilor: prejudiciu de peste 665.000 de lei
    • Caz șocant în Bihor: un câine ar fi fost omorât intenționat de o mașină.
    • Universitatea din Oradea – „Gemenii digitali” colaborează pe axa Europa-Asia
    Facebook

    Categorii

    • Stiri locale
    • Stiri Judetene
    • Sport
    • Sanatate

    Despre

    • Contact
    • Cookies
    • Termeni si conditii
    • Politica de confidentialitate

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.