Close Menu
Stiri Oradene
    Facebook
    Trending
    • Oradea. Restricții de circulație în centrul orașului și în cartierul Episcopia.
    • FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița
    • Percheziții în Oradea într-un caz de înșelăciune în domeniul transporturilor: prejudiciu de peste 665.000 de lei
    • Caz șocant în Bihor: un câine ar fi fost omorât intenționat de o mașină.
    • Universitatea din Oradea – „Gemenii digitali” colaborează pe axa Europa-Asia
    • Oradea. Vehicul abandonat găsit pe domeniul public
    • Pasajul din zona Metro, finalizat în proporție de 93%. Pasajul Tram-tren, realizat în proporție de 55%.
    • FC Bihor – Steaua București 3-3
    Facebook
    Stiri OradeneStiri Oradene
    Contact
    miercuri, iunie 17
    • Home
    • Stiri locale
    • Stiri judetene
    • Sport
    • Sanatate
    • Social
    • Editoriale
    • Anunțuri comerciale
    • Advertoriale
    • Contact
    Stiri Oradene
    Home»Sport

    Echipa feminină de tenis de masă a României s-a calificat la Jocurile Olimpice.

    februarie 28, 2024 Sport Niciun comentariu1 Min Read
    Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s a calificat la Jocurile Olimpice
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Echipa feminină de tenis de masă a României se califică la Jocurile Olimpice de la Paris

    Echipa feminină de tenis de masă a României și-a asigurat prezența la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce a învins Egipt (campioana Africii) cu 3-0 și s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial de la Busan (Coreea de Sud). Bernie Szocs și Adina Diaconu au obținut două victorii categorice. De cel mai greu meci a avut parte Eliza Samara, care a revenit de la 0-2 la seturi și s-a impus cu 11-9 în decisiv. România va juca în sferturi cu Japonia, care a trecut cu 3-0 de echipa Croației. Meciul va avea loc joi. Lotul feminin este format din Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Andreea Dragoman, Adina Diaconu, Elena Zaharia, antrenorii Viorel Filimon, Mihaela Şteff şi kinetoterapeutul Petruţ Ghiţă.

    Sursa: Oradea Indirect

    admin
    • Website

    Keep Reading

    FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița

    FC Bihor – Steaua București 3-3

    FC Bihor – Chindia Târgoviște 3-1

    Echipa de handbal CSM Oradea călătorește la Pitești

    FC Bihor – Chindia Târgoviște. Orădenii își doresc o nouă victorie în play-off

    FC Voluntari – FC Bihor 2-1. Meciul a avut loc pe un teren inundat.

    Add A Comment

    Comments are closed.

    Articole recente
    • Oradea. Restricții de circulație în centrul orașului și în cartierul Episcopia.
    • FC Bihor U16, la un pas de finala Cupei României! Meci de retur decisiv cu Gloria Bistrița
    • Percheziții în Oradea într-un caz de înșelăciune în domeniul transporturilor: prejudiciu de peste 665.000 de lei
    • Caz șocant în Bihor: un câine ar fi fost omorât intenționat de o mașină.
    • Universitatea din Oradea – „Gemenii digitali” colaborează pe axa Europa-Asia
    Facebook

    Categorii

    • Stiri locale
    • Stiri Judetene
    • Sport
    • Sanatate

    Despre

    • Contact
    • Cookies
    • Termeni si conditii
    • Politica de confidentialitate

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.